EXTRAKČNÍ ČIŠTĚNÍ

 

Čištění koberců, matrací a sedacích souprav extrakční metodou 

Čistíme koberce i čalounění extrakční metodou. Jde o metodu, kdy po důkladném vysátí speciálním extrakčním přístrojem, je do koberce či jiného čištěného materiálu pod tlakem vpraven hluboko do vlákna čistící roztok, který rozpouští i velmi staré nečistoty a následně je tato nečistota vysáta zpět do nádoby čističe. Tudíž nevzniká efekt, kdy rozmočená špína zůstává i nadále v čištěném materiálu.

 

Čistící roztok je tvořen přesně daným množstvím čistícího prostředku přímo určeného pro extrakční čištění. Čistící činidlo je vždy voleno s ohledem na daný druh materiálu, který má být vyčištěn, aby nedocházelo k jeho poškození. Čistící látka je biologicky odbouratelná, není zdraví škodlivá, nemá zesvětlující ani bělící účinek.

 

Extrakční čištění provádíme pomocí extrakčního přístroje s přesně tvarovanou hubicí, která umožňuje to nejlepší vyčištění při různém sklonu hlavice, bez rizika poškození vlasu čištěného materiálu. Tímto čištěním se odstraní prach, alergeny, hluboké skvrny, mastné fleky i pachy cigaretového kouře či domácích mazlíčků. Naopak dochází k oživení barev a provonění čištěného materiálu.

 

Velký význam má extrakční čištění u matrací a sedacích souprav. Zejména matrace, polštáře či sedací soupravy jsou místa, kde se hojně vyskytují roztoči. Alergeny, které negativně působí na lidské zdraví, jsou zejména výkaly roztočů a výtrusy plísní. Extrakčním čištěním dochází k odstranění roztočů i zárodků plísní, tudíž čistící efekt je mnohonásobně vyšší oproti klasickému suchému vysávání. Tím dochází i k ochraně zdraví zejména u alergiků či astmatiků.

 

Pokud chcete udržet svou kancelář či domácnost hygienicky čistou, je vhodné extrakční čištění provádět několikrát do roka. Samozřejmě záleží na míře znečištění a namáhání daného prostoru a materiálu. Pokud v domácnosti žijí děti, alergici, astmatici či domácí mazlíčci, je vhodné provádět extrakční čištění 3x ročně. Stejně tak tomu je na místech, kde se pohybuje více lidí – např. ve firmách, kinech, kulturních centrech, školkách, družinách apod. je vhodné provádět extrakční čištění koberců či jiných ploch minimálně 3x ročně. V běžných domácnostech bez alergiků či zvířátek je dostačující čištění 1x ročně.